Connect with us

Top

У СУХОМУ ЛИМАНІ ДОЗВОЛЕНО РИБАЛЬСТВО ТА ПЛАНУЄТЬСЯ РОЗВЕДЕННЯ МАРИКУЛЬТУРИ

Воєнний стан накладає певні обмеження або заборони на рибальство, зокрема промислове. Попри це, Сухий лиман увійшов до переліку внутрішніх водойм, в яких дозволяється вихід та перебування плавзасобів флоту рибної промисловості. Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Але треба врахувати наступні нюанси: рибальство може здійснюватися лише у світлий час доби та лише зареєстрованими суб’єктами господарювання. ЩОДОБОВО, до 17.00, суб’єктам, які планують здійснювати рибний промисел наступної доби, необхідно подавати списки маломірних плавзасобів з їх екіпажами на затвердження до підрозділу Державної прикордонної служби України, в межах ділянки відповідальності якого планується здійснення промислу. У разі різкої зміни обстановки на території Одещини діяти у суворій відповідності до обмежень, встановлених органом військового управління.

Нагадаємо, на причалах в Бурлачій Балці вже другий рік простоюють рибальські судна, які с самого початку війни залишились без можливості працювати та заробляти. Один з власників двох рибальських катерів, який придбав їх по іронії долі незадовго до 24 лютого 2022 року, розповів редакції pivden.media, що продовжує сплачувати за стоянку суден, їхнє обслуговування, а також зарплатню, щоб не втратити найнятих робітників. «Лише збитки, — розповідає Денис, — але тримаємось на надії на скорішу перемогу, яка дозволить нам повноцінно працювати».

Крім Сухого лиману, до переліку відкритих для рибальства водойм увійшли Хаджибейський, Куяльницький, Великий Аджалицький і Тилігульський лимани. А ось заборона продовжує діяти в акваторії Чорного моря, в водах Малого Аджалицького лиману, південної частини Дністровського лиману (Шабо – Затока – Кароліно-Бугаз – Роксолани – Овідіополь), Будацького лиману та озер Сасик, Шагани, Алібей, Бурнас.

Отже, будемо сподіватись, що завдяки хоча б незначним послабленням обмежень на промисловий вилов у рибалок з’явиться робота, а на прилавках магазинів і ринків збільшує свіженької риби. Адже тільки в Сухому лимані, завдяки його сполученню з Чорним морем, водяться глось, бички (особливо чисельний зеленчак), атерина, кефалі.

А ось щодо перспектив, то вони вимальовуються ще цікавішими, зокрема стосовно Сухого лиману. Так, кілька днів тому представник Інституту морської біології НАН України Юрій Квач заявив, що розглядається можливість розведення в водоймах Одещини марикультури. Але що це та з чим її їдять? До марикультури відносять середземноморські мідії, тихоокеанську та європейську устриці, японську анадару, піщану мію та трав’яний чилим, словом, все для екзотичної кухні.

«Серед переваг Сухого лиману – вільний водообмін із морем, достатня солоність (10-15 проміле) та наявність морської фауни, — розповідає Юрій Квач. — У цьому лимані пропонується для вирощування два види креветок – прісноводна гігантська та прісноводна японська.

До експерименту планують залучити Хаджибейський та Сухий лимани, а вирощену культуру продавати на внутрішньому ринку та на експорт. За словами заступника Мінагрополітики Віталія Головні, «кінцева мета, щоб українська марикультура в перспективі посіла гідне місце у світовій торгівлі».

Як цей проєкт буде працювати, розповіли в Держрибагенстві: термін реалізації проєкту — 2 роки; механізм — проведення аукціонів із оренди акваторій внутрішніх морських вод, створення прозорого, чіткого та зрозумілого механізму оренди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписуйтеся на наші канали:

Telegram | Viber

YouTube | Facebook

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ