Connect with us

Top

ВОДА ПО 42 ГРИВНІ? В СОВІНЬЙОНІ КОМУНАЛЬНИКИ ПЛАНУЮТЬ ПІДНЯТИ ТАРИФ НА ВОДУ

Тема зростання комунальних тарифів зараз у суспільстві вкрай чутлива. Люди ще не оговталися від «анонсів» «космічного» підняття в Україні тарифів на електроенергію, а тарифи на інші комунальні послуги теж можуть «злетіти» вже найближчим часом. І це не дивно. Адже дорога електрика, наприклад, безумовно вплине на вартість води, постачання та відведення якої забезпечується електричними насосами. І це не єдиний чинник, за яким вода може подорожчати…

Днями підприємство «Комунсервіс», яке надає комунальні послуги мешканцям житлового масиву Совіньйон, оприлюднило інформацію про намір переглянути тарифи на водопостачання та водовідведення для своїх споживачів. Дивиться тут.

Зараз ціна води в Совіньйоні складає 19,98 грн. за постачання та 19,32 грн. за відведення. Разом – 39,3 гривні за кубометр води. Ці тарифи були встановлені Таїровською селищною радою 22 травня 2023 року. Тобто минув лише рік з моменту останнього коригування тарифів.

До цього ще менше року – з 1 жовтня 2022 року по 10 червня 2023 року – совіньйонівці купували воду у «Комунсервіса» за ціною 16,35 грн. за її постачання та 14,75 грн. за її відведення. Разом – 31,1 гривні за кубометр води.

Бачимо, що вже двічі з початку повномасштабної війни совіньйонівська обслуговуюча організація змінювала тарифи на воду. Зараз планує зробити це втретє. Згідно з наведеним розрахунком витрат «Комунсервіс» пропонує встановити в 2024 році наступні тарифи:

– тариф на послуги з централізованого водопостачання в розмірі – 21,24 грн., в т.ч. ПДВ;

– тариф на послуги з централізованого водовідведення в розмірі – 20,52 грн., в т.ч. ПДВ.

Загалом вартість води для кінцевого споживача може зрости до 41,76 гривні. Це на 34,2% більше за тарифи, що діяли в Совіньйоні в 22-23-му роках.

ВАЖЛИВО! Тут важливо додати, що тарифи «Інфоксводоканалу» на централізоване водопостачання та водовідведення для населення не змінилися та застосовуються на рівні тарифів станом на 24 лютого 2022 року:

– на централізоване водопостачання – 14,93 грн за 1 м3 (без ПДВ);

– на централізоване водовідведення – 14,37 грн за 1 м3 (без ПДВ).

Зміняться з 1 червня 2024 року лише тарифи для суб`єктів господарювання (ліцензіатів) у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, тобто для таких компаній, як «Комунсервіс». Вартість водопостачання для них становитиме 8,66 грн за 1 м3 (без ПДВ); вартість водовідведення – 6,99 грн за 1 м3 (без ПДВ). Загалом – 15,65 гривень. Тут – посилання на офіційне джерело.

Ось що цікаво: нам одним здається, що моржа виходить занадто висока? Навіть з урахуванням електричних насосів, заправки генераторів, підняття зарплат і наявності боргів…

Поки це ще тільки обговорення намірів «Комунсервісу». Що скажуть мешканці Совіньйону? Та яким буде остаточне рішення Таїровської селищної ради, на розгляд якої буде подано проєкт рішення? Стежимо за ситуацією.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Підписуйтеся на наші канали:
Telegram | Viber
YouTube | Facebook

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ