Connect with us

Top

ЯК ПРАЦЮЄ СОЦІАЛЬНИЙ ХАБ ДЛЯ ДІТЕЙ В ТАЇРОВСЬКІЙ ГРОМАДІ?

В Таїровській громаді, навіть попри повномасштабну війну, продовжують дбати про освітню та позаосвітню діяльність дітей. Усе задля того, аби малеча перебувала і вчилася у комфортних умовах та комунікувала між собою. Охочих за майже три місяці роботи хабу було вже чимало. У хабі безкоштовно допомагають жителям Таїровської громади: багатодітним, малозабезпеченим родинам, родинам, де виховуються діти з інвалідністю чи інвалідність мають батьки. Також тим, хто постраждав у період війни, і внутрішньо переміщеним людям. Станом на 14 листопада, останніх у базі громади нараховується вже 5680 осіб.

Як працює соціальний хаб «Вітрила дитинства»

Соціальний хаб «Вітрила дитинства» у Таїровській громаді відчинив двері для діток за підтримки SOS Дитячі Містечка. Це міжнародна благодійна організація, представлена у 137 країнах світу, а віднедавна, завдяки діяльності Управління гуманітарної політики та за підтримки керівництва громади, з’явився ще й в селищі Таїрове, що є центром з надання послуг в Таїровській громаді. Так, SOS допомогли облаштувати хаб, а також оплачують послуги спеціалістів.

Що пропонують дітям

Малечі тут пропонують заняття в ігровій зоні. Там і спортивне приладдя, іграшки, й навіть ходунки для найменших. Також з дітьми працюють соціальний педагог і соціальний працівник. Вони разом малюють, ліплять, влаштовують майстер-класи. Також у приміщенні є хореографічна зала, де двічі на тиждень діти вчаться танцювати і бути театралами. Батьки та діти також можуть звернутися за консультацією до психолога.

Як проходять зустрічі у Сухому Лимані

Особливо зараз, в період війни, цей хаб дуже важливий для громади, адже місцева школа працює онлайн, як і будинок культури із його гуртками. Тож саме сюди батьки можуть прилаштувати найменших дітей, поки старші вчаться дистанційно. Так, минулої п’ятниці, психологиня Світлана Шершень провела заняття з розвитку творчості з елементами арт-терапії. Діти вчились розвивати креативне мислення, дрібну та загальну моторику, уяву та фантазування. А після заняття займались дихальною гімнастикою та співали пісні під гітару. Як проходила зустріч в адміністративній будівлі Сухого Лиману діточок із спеціалістами проєкту «Вітрила дитинства» — дивіться на світлинах нижче.

Які правила діють у хабі:

  • дошкільнят без батьків можуть приймати максимум на дві години;
  • упродовж дня у хабі приймають до 15 дітей;
  • мобільні телефони для розваг не використовують;
  • всі іграшки після занять треба покласти туди, звідки їх взяли.

Графік роботи: соціальний хаб працює із понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Адреса: смт Таїрове, вул. 40-річчя Перемоги, 24 (будівля школи, Центр надання соціальних послуг).

Деталі: (097) 766-89-28

Джерело: SOS Дитячі Містечка


Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ