Connect with us

Top

ПСЕВДОІТАЛІЙСЬКЕ? “ТАЇРОВО ВАЙНЕРИ” МОЖУТЬ ОШТРАФУВАТИ НА 5% РІЧНОЇ ВИРУЧКИ

Антимонопольний комітет України пропонує накласти на ТОВ «Таїрово Вайнері» (НВП “Нива”) штраф у розмірі до 5% виручки підприємства від реалізації продукції за 2022 рік. Привід — використання в маркуванні вин власного виробництва позначення PROSECCO. Офіційне джерело — https://amcu.gov.ua/…/do-uvagi-tov-tayirovo-vajneri-ta…

Саме це позначення говорить покупцеві про італійське походження винограду, з якого зроблено вино. Тобто у випадку з українським виробником розміщення на етикетці або контретикетці слова PROSECCO є умисним введенням покупців в оману.

Слідкує за використанням маркування PROSECCO в світі Італійський консорціум із захисту найменувань, контрольованих за походженням PROSECCO (КОНСОРЦІО ДІ ТУТЕЛА ДЕЛЛА ДЕНОМІНАЦІОНЕ ДІ ОРІДЖИНЕ КОНТРОЛАТА ПРОСЕККО). Саме ця організація звернулася до АМКУ з вимогою визнати дії ТОВ «Таїрово Вайнері» такими, що порушують антимонопольне законодавство, та покарати українського винороба.

28 грудня 2023 року відбудеться засідання Антимонопольного комітету України, на якому буде прийняте остаточне рішення щодо штрафу відносно «Таїрово Вайнері». До 27-го грудня сторони справи можуть внести свої доповнення або зауваження.

Аналогічна справа стосовно неправомірного використання НВП “Нива” позначення PROSECCO розглядалася і в 2018 році. Крім КОНСОРЦІО ДІ ТУТЕЛА ДЕЛЛА ДЕНОМІНАЦІОНЕ ДІ ОРІДЖИНЕ КОНТРОЛАТА ПРОСЕККО, заявником у справі була італійська виноробна компанія САНТЕРО ФРАТЕЛЛІ ЕНД К. Тоді на відповідача НВП “Нива” було накладено штраф у розмірі 51500 гривень. Про це читайте тут: https://ips.ligazakon.net/document/FN046727

Довідка: Просекко (італ. Prosecco) — італійське сухе ігристе вино. Виготовляється з винограду сорту Глера (також відомий як Просекко), іноді з додаванням сортів Вердізо, Перера і Б’янкетта. Виробляється в 9 провінціях Італії в регіонах Фріулі, Венеція, Джулія і Венето. Просекко відносно недавно стало популярним як порівняно дешевший замінник шампанського.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Підписуйтеся на наші канали:
Telegram | Viber
YouTube | Facebook

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ