Connect with us

Top

ВЕРХОВНИЙ СУД: ПОНАД 3 МІЛЬЙОНИ ЗА БУДІВНИЦТВО “РОЗЕНТАЛЯ”

3,15 мільйони гривень стягнуто до бюджету Таїровської ОТГ з товариства “Акваторія”, яке є орендатором землі під житловим комплексом “Розенталь” у селі Лиманка.

Договір оренди земельної ділянки по вулиці Будівельній, 50 був укладений між Таїровська селищна рада та ТОВ “Акваторія” ще у 2004 році. В 2019 році була укладена ще одна угода на оренду земельної ділянки по вулиці Будівельній, 48. Загальна орендована територія склала близько 4 га.

За цей час на цьому місці виріс цілий житловий комплекс із торгівельним центром і паркінгами, але пайової участі в розвитку громади орендатор землі так і не прийняв, тим самим порушивши вимоги статті 40 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Ця норма закону прямо вказує на обов’язок замовника будівництва житлової або комерційної нерухомості сплатити пайову участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури громади, на території якої ведеться будівництво.

Чорноморська окружна прокуратура в інтересах Таїровської селищної ради подала відповідний позов до господарського суду про стягнення безпідставно збережених коштів пайової участі замовника будівництва ЖК “Розенталь” — ТОВ “Акваторія”. Впродовж 2023 року справа гуляла по судах першої та апеляційної інстанцій.

7 вересня Верховний суд України прийняв остаточне рішення на користь Таїровської селищної ради, зобов’язавши відповідача — ТОВ “Акваторія” сплатити 2% від загальної вартості будівництва ЖК “Розенталь” у сумі 3,15 мільйони гривень.

З ВАЖЛИВОГО:

👉 Згідно з усталеною правовою позицією Великої Палати Верховного Суду перерахування замовником об`єкта будівництва коштів для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту до відповідного місцевого бюджету є обов`язком, а не правом забудовника.

👉 Відсутність укладеного договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту не усуває зобов`язання забудовника сплатити визначені суми.

👉 Замовник будівництва зобов`язаний протягом 10 робочих днів після початку будівництва об`єкта самостійно звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі щодо об`єкта будівництва, до якої додаються документи, які підтверджують вартість будівництва об`єкта.

👉 Пайова участь сплачується виключно грошовими коштами. Тобто ніяких “домовленостей” про “дитячі майданчики”, за якими забудовнику зручно ухилитись від пайової участі.

ВІТАЄМО Юридичне управління Таїровської селищної ради з перемогою у відстоюванні інтересів громади.

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ