Connect with us

Top

ДЕРУСИФІКАЦІЯ: В ОДЕСІ ПЕРЕЙМЕНУЮТЬ 96 ВУЛИЦЬ ТА ПРОВУЛКІВ

Зокрема, приберуть прізвища російських постатей не пов’язаних з містом

В Одесі збираються перейменувати 96 вулиць та провулків, пов’язаних із іменами російських або радянських постатей, які не мають відношення до історії міста, зокрема письменників, науковців, громадських діячів. Також зміні підлягають топонімічні назви, пов’язані з «8 березня» та російськими чи білоруськими географічними назвами. Про таке повідомив на сторінці в Facebook член історико-топонімічної комісії міськради Олександр Бабіч.

Повний перелік вулиць та провулків, перейменування яких запропоновано історико-топонімічною комісією Одеської міськради, можна побачити тут ↓

Серед кандидатів на перейменування — вулиця Зої Космодем’янської, яка з’єднує Чорноморку з Золотою Горкою, Совіньйоном, «Академмістечком», «Парком Совіньйону» та розгалужується у різні боки приватного сектору. Хто не пам’ятає, радянська розвідниця-диверсантка Зоя Космодем’янська відома тим, що підпалювала домівки, в яких восени 1941 року мали розміщуватися німецькі військові. За цю діяльність була закатована та повішена фашистами.

Поки це тільки пропозиції історико-топонімічної комісії. Рішення щодо перейменування буде прийматись на черговій сесії міськради. А поки ще у жителів є можливість внести пропозиції щодо нових назв. Було б добре, якщо б вулиці Зої Космодем’янської дали ім’я сучасного героя, який віддав життя за Україну в війні з російськими окупантами. А такі герої є в Таїровській громаді, зокрема, в Совіньйоні та в інших розташованих вздовж вулиці житлових комплексах та масивах. Громадськість, ау! — слово за тобою!

Також нагадаємо, що протягом жовтня тривають слухання щодо зміни топонімічних назв у межах Таїровської ОТГ. Мова про перейменування проспекту Маршала Жукова в житловому масиві «Дружний» на проспект полковника Гуляєва та вулиці Маршала Жукова в Червоному Хуторі — на вулицю Героїчну.

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ