ЗАМАХ НА ВБИВСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ. ДЕТЕКТИВНІ ПОДРОБИЦІ
Справа щодо замаху на вбивство колишнього очільника Сухого Лиману дуже суперечлива та навіть детективна. З одного боку, є задокументований слідством факт скоєння злочину, з іншого боку — давня ворожнеча, в якій обидві сторони, м’яко кажучи, не бажають один одному добра… А всьому виною — влада та земля, або відомі «Сто тисяч» по Карпенко-Карому.
Вчора з’явилась інформація про те, що Малиновський районний суд міста Одеси виніс вирок мешканцю Сухого Лиману, який у 2016 році намагався замовити вбивство тодішнього сільського голови Олександра Стелюка — нібито за відмову у безкоштовному наданні земельної ділянки.
За версією слідства, громадянин Б. звернувся до знайомої людини з пропозицією знайти кілера та організувати вбивство очільника села Сухий Лиман за винагороду у розмірі 20 тисяч доларів. Але, коли потенційний «виконавець» злочину зрозумів, що «замовник» налаштований серйозно, то замість скоєння вбивства пішов до поліції. Тож вбивство інсценували та надали «замовнику» фальшиві фото нібито вбитої жертви.
Суд признав громадянина Б. винним у замаху на вбивство та призначив покарання у вигляди 10 років позбавлення волі. Три місяці обвинувачений вже провів у СІЗО ще в 2016 році. Крім того, суд зобов’язав громадянина Б. виплатити компенсацію Олександру Стелюку в розмірі 100 тисяч гривень за моральну шкоду та 70 тисяч гривень за витрати на правову допомогу.
З РОЗПОВІДІ ОЛЕСАНДРА СТЕЛЮКА
Колишній сільський голова Сухого Лиману розповідає, що в 2016 році його «замовив» колега по сільраді — депутат Олексій Белевець. Говорить, що за виконання цього злочину, крім грошей, Белевець пообіцяв власну земельну ділянку. «Виконавцем» нібито повинен був стати азербайджанець з Криму. Але щось пішло не за сценарієм, і фігурантами справи зацікавились СБУ та прокуратура. Деякий час їх «супроводжували», було влаштоване стеження та записувались розмови.
У 2016 році Олексія Белевця заарештували біля «Таврії-Маршал», декілька місяців він відсидів у слідчому ізоляторі в Києві, але згодом вийшов під заставу та повернувся у Сухий Лиман. Нарешті, через 7 років суд виніс вирок.
ПОДРОБИЦІ ВІД ІНШИХ ДЖЕРЕЛ
Від людей, які знають колишнього голову Олександра Стелюка і обвинуваченого Олексія Белевця, Південна Медіа Мережа дізналася, що між односельцями палала давнішня ворожнеча. Колись саме Белевець запропонував Стелюку стати депутатом сільської ради Сухого Лиману, навіть агітував населення за його підтримку. Тобто спочатку між ними були дружні стосунки. Згодом Олександр Стелюк очолив сільраду та нібито не виконав низку домовленостей.
«Конфлікт розпалився, коли Белевець зробив опалення в місцевій початковій школі в обмін на обіцянку отримати земельну ділянку, але його «кинули». З того випадку Олексій і почав гостро критикувати Стелюка нібито за зловживання землею, писав у різноманітні інстанції, навіть у прокуратуру та СБУ, але все марно» — розповідають наші джерела на правах анонімності.
Отже деякі вважають, що справа щодо замовного вбивства — це своєрідна відповідь Олександра Стелюка на численні скарги та обвинувачення з боку Белевця.
ДЕТАЛІ ЗАТРИМАННЯ
Тоді, 7 років назад, слідчі органи задокументували зустріч екс-депутата Олексія Белевця з потенційним «виконавцем» замовлення, в ході якої Белевець передав газету «Наддністрянська правда» з фотографією сільського голови й гроші.
Трохи згодом, 8 грудня 2016 року, замовник і «кілер» знову зустрілися біля «Таврії-Маршал», вже нібито після виконання завдання. Виконавець продемонстрував імітаційні знімки із зображенням трупа Стелюка, які створили фахівці СБУ. В момент передачі останньої частини оплати за «вбивство» депутата затримали.
POST SCRIPTUM
До остаточного вступу в силу вироку суду у екс-депутата Олексія Белевця ще є місяць на подачу апеляції та оскарження рішення. Адже свою провину він не визнав, зазначивши, що інкримінований злочин не скоював, вбивства не замовляв, газету передав тільки для ознайомлення, а гроші — як погашення боргу.
Свідки стверджують, що Олексій Белевець досі на волі, його ще вчора бачили в Сухому Лимані.