До Таїровської громади потрапили цікаві книжки — про те, що таланти є у всіх, як ці здібності розвивати, що робити батькам, щоб допомогти своїй малечі обрати вірний та гідний шлях у житті. Дві маленькі яскраві книжки — в кількості більше 100 примірників — безкоштовно передав громаді їхній автор Костянтин Маломуж.
Південна Медіа Мережа познайомилась із автором. Зараз ця талановита людина, яка за своє життя відвідала 42 країни світу та навчила тисячі людей бути успішними, боронить Україну на передовій. Костянтин пішов добровольцем до лав ЗСУ на другий день війни. Попри дуже складні умови та щоденні ризики для життя, він зберігає позитив і, як сам говорить, ніколи не буває серйозним.
Ми поспілкувались. Звісно, це могло б бути велике відео розмови, але цей формат обов’язково буде трохи з часом, після перемоги, а зараз Костянтин відповідав на наші питання, сидячі в бліндажі, під глухі звуки артилерійських дуелей.
— Костянтин, дякуємо за те, що передав свої книжки Таїровській громаді. Цей подарунок справді від душі. Комусь ще пропонував свою творчість?
— Я розіслав пропозицію, мабуть, сотні організацій України. Два місяці шукав тих, хто допоможе подарувати дітям мої видання. Навіть спало на думку, що в своїх намаганнях нагадую собі Джоан Роулінг з її складними пошуками видавця для «Гаррі Поттера». На мої звернення поки що відгукнулась одна людина — засновниця Фонду «Мрію жити» Ірина. А з видавцями взагалі важка історія.
— Якими тиражами ти видаєш свої книжки? Хто допомагає? Адже ти їх розповсюджуєш безкоштовно в той час, як видавництво книг — заняття не з дешевих…
— Перший тираж склав 1000 примірників. Це комікс «Супергерой в кожному з нас». Книжку розібрали за декілька днів. Зараз видаю вже 10-тисячними тиражами. Всі типографські витрати оплачую самостійно. Щоб потім подарувати людям. Особливо мені подобається робити трішки щасливішими дітей. Від цього сам радію як дитя.
— Про що та для кого твої книжки? Чому вони навчають? Який основний меседж?
— Книжки перш за все для дітей і тих, хто безпосередньо знаходиться з дітьми в перши роки їхнього життя — для батьків, вихователів, вчителів. Головний меседж, який я намагаюсь донести: талант має кожен! Використовуйте свої таланти на користь собі та оточенню.
— Трохи про автора — Костянтина Маломужа — до війни та у воєнний час. Як змінилось твоє життя?
— Я — космополіт. До війни об’їхав 42 країни. Навчав монгольських дітей та педагогів і нарешті в Монголії зустрів своє справжнє кохання. Багато мандрував, розкривав таланти, спілкувався з сотнями тисяч дітей та дорослих з різних кінців світу. А зараз спілкуюсь з досить вузьким колом людей і зовсім-зовсім мало — з дітьми. Живу в смішних умовах, з автоматом, ну і різні інші справи, про які я ніколи навіть подумати не міг.
— Але на передовій тобі все-таки вдається творити? Як єднати творчість із суворими реаліями війни, в якій ти береш безпосередню участь?
Вдається. Сам не знаю, як. Тільки окрім «основної» роботи я ще й самостійно наводжу порядок у місці перебування, а пересуваємось ми часто. Знаєш, творчість надає мені сили переносити цей нелегкий час. Відволікає ненадовго, наповнює позитивом.
— Ще декілька питань, на які ти точно знаєш відповіді. Перше: як зараз батькам виховувати дітей, коли діти кожного дня чують про війну, вбивства, смерть, ненависть? Як поєднати у вихованні почуття патріотизму та гуманізм?
— Не претендую на звання Гуру. Скажу, як я зберігаю свої позитив, дружелюбність, любов до людей і творчий настрій. Це — захоплення! Я захоплююсь навіть дрібницями. Находжу в будь-якій ситуації щось позитивне. Захоплення — це найвищий ступінь радості, стан зачарованості будь-ким або чим-небудь. Ось так і живу все життя. Письменниця Елінор Портер у повісті «Полліанна» описує дівчинку, яка радіє буквально всьому, що у неї відбувається. Я бачу себе в цьому образі. Так, зло є в цьому світі, проте перемагає завжди радість, добро та любов. І це треба доносити дітям.
Автор: Костянтин МаломужАвтор: Костянтин Маломуж
— Друге питання — про гаджети. Чи потрібно огороджувати від них дітей? Заважають чи допомагають вони виховувати майбутніх лідерів та геніїв. А якщо це залежність — як з нею боротися?
— Розумні батьки знайдуть, чим захопити дитину. Я займав своїх якоюсь дією. Діти полюбляють щось робити та бачити результати цих процесів. У своїй книжці для батьків «Ким бути?» я описую деякі секрети. Головний «секрет», про який знають усі — це спілкування. Спілкуйтесь з дітьми, слухайте їх. Саме слухайте та намагайтесь робити так, щоб діти були ближче до вас!
— Які нові книжки Костянтина Маломужа незабаром побачать українці? Є нові ідеї? Над чим зараз працюєш?
— Наступна моя книга зараз на етапі верстки та дизайну. Але вона вже для людей похилого віку. Ці люди відчувають себе непотрібними, хоча мають дуже великий життєвий досвід і знання. Для дітей буде продовжена серія коміксів, наступні випуски вже прописані та чекають на роботу художника — мого друга Богдана Маслюка, який зараз зайнятий моїм мультфільмом і оформленням книжки для пенсіонерів.
— Дякую, Костянтин, за розмову. Бережи себе та продовжуй творити такі цікаві книжки. З твого дозволу, першим десяти читачам, які прочитали це інтерв’ю, ми подаруємо твої книжки.*
— Будь ласка. Буду дуже радий, якщо як можна більше дітей та їх батьків познайомляться з моїми порадами. Миру всім нам та скорішої перемоги!
*Умови отримання книжок: 1. Бути підписником Південна Медіа Мережа у фейсбук та телеграм 2. Написати будь-який коментар під цим постом у фейсбук та зробити його репост
Успіхів! І пам’ятайте — супергерой в кожному з нас!