Connect with us

Top

ПРОГРАМА ІНТЕГРАЦІЇ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ У ТАЇРОВСЬКІЙ ГРОМАДІ НА 2023 РІК

Документ створює умови для фінансування заходів, спрямованих на допомогу переселенцям

Станом на 1 січня 2023 року в Таїровській громаді офіційно зареєстровано понад 6300 переселенців. Це майже 30% від загальної кількості мешканців громади. З початку воєнної агресії проти України Таїровською селищною радою було видано близько 20 тисяч продуктових наборів переселенцям та незахищеним верстам.

Такі значні показники були досягнуті завдяки співпраці з багатьма благодійними організаціями, допомозі від міжнародних партнерів та участі в ініціативах, таких як «План інтеграції ВПО» від U-LEAD.

«З початком повномасштабного вторгнення до нас їхали по 100-150 людей на день. Спеціалісти ЦНАПу працювали майже 24/7, брали документи додому, щоб вносити дані вночі. Переважна більшість переселенців зупинялися у родичів. Але вистачало і тих, кому було потрібно житло, і ми шукали їм оселі або кімнати», — розповідає керівниця відділу економічного розвитку, інвестицій та комунальної власності Таїровської селищної ради Ірина Белоус.

У громаді вже облаштували пункти тимчасового перебування на 300 місць, а багатодітній родині з Херсонщини передали квартиру. Проте вільного житла для тимчасового чи постійного проживання ВПО недостатньо.

Окрім житла, переселенців необхідно забезпечити належними соціальними послугами. Адже приїхали переважно діти, вагітні та годуючі жінки, люди похилого віку, інваліди та люди з хронічними захворюваннями, ті, хто постраждав від насилля та зазнав травм під час війни. Кількість дітей у громаді збільшилася майже на третину — необхідні місця у дитячих садочках та школах. Збільшилася потреба у безкоштовних ліках, соціальних та медичних послугах.

Щоб вивести роботу з переселенцями на якісно новий рівень, Таїровська громада взяла участь в ініціативі «План інтеграції ВПО» від U-LEAD. За підтримки експертів розробили комплексний план роботи, що включає надання соціальної підтримки та створення умов для їх комфортного перебування.

«Працюючи з експертами, ми підійшли до роботи з ВПО більш системно. Змогли сформулювати для себе алгоритм дій, розробили та прийняли «Програму підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у зв’язку із введення воєнного стану на 2023 рік», яка дає можливість вирішити питання фінансування заходів, спрямованих на будівництво об’єктів соціального значення», — зазначила Ірина Белоус.

Для реалізації Програми передбачено виділення з місцевого бюджету понад 2 млн грн, а також залучення фінансування із зовнішніх джерел для завершення будівництва дитячого садочку, будівництва шкільної їдальні з укриттям, придбання медичних модулів для розміщення в них мамографу та рентген-апарату з метою розширення переліку медичних послуг.

«У першу чергу людям, які рятуються від війни, потрібні відчуття безпеки, їжа, вода та ліки. Далі постає питання житла, отримання соціальних та медичних послуг, забезпечення навчання дітей у школі та дитячому садочку. І головне: що робити далі? Для органів місцевого самоврядування важливо розуміти потреби переселенців та їх плани, знати власні ресурси для організації перебування ВПО та сприяти їх інтеграції в громаду. В ході інформаційних сесій та консультацій в рамках ініціативи «План інтеграції ВПО» ми шукали точки дотику та можливі варіанти для вирішення завдань, що поставали перед громадою. Належна увага до потреб переселенців уже має свої результати. За результатами опитування ВПО, майже дві третини планують залишитись у Таїровській громаді на постійне проживання», — коментує експерт з регіонального розвитку U-LEAD Віктор Бондарук.

Джерело.

Підписуйтеся на наші канали:

TelegramViber

YouTube | Facebook

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ