Київська окружна прокуратура міста Одеси відкрила кримінальне провадження стосовно зливу каналізації з КНС “Чорноморка-2” на центральний пляж Чорноморки та, як наслідок, у Чорне море.
Проблема не нова. Про смердючу річку, яка тече посеред піщаного пляжу, говорили журналісти разом із громадськими активістами багато років поспіль. Нарешті екологи з Держекоінспекції звернули на неї увагу та повідомили, що на пляжі Чорноморки “постійно фіксують перевищення норми за завислими речовинами, залізом, азотом, нітритами тощо”.
Але є нюанс: кого карати, невідомо. Знайти відповідального за каналізаційно-насосну станцію «Чорноморка-2», яка скидає стоки прямо в море, не може ні мерія, ні районна військова адміністрація.
Міські чиновники з’ясували, що станція та її мережі не перебувають на балансі жодного підприємства, контроль за станом обладнання та роботи не здійснюється, проєктно-кошторисної документації та мереж водовідведення Чорноморки просто не існує.
У серпні 2022 року на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обладміністрації розглядали це питання. Тоді мерію і районну військову адміністрацію зобов’язали визначити балансоутримувача КНС не пізніше листопада 2022 року. Проте вимогу цю фактично так ніхто й не виконав.
Як з’ясувала Південна Медіа Мережа, частково роботою КНС “Чорноморка-2” опікувалось совіньйонівське комунальне підприємство “Комунсервіс”. Звісно не офіційно, не маючи станції на балансі. Совіньйон зацікавлений, щоб КНС працювала, адже вона приймає совіньйонівські стоки. Незважаючи на це, сантехніки “Комунсервіса” все рідше з’являються на станції.
Тим часом обладнання КНС ледве справляється з об’ємом стоків, насос все частіше виходить з ладу та зупиняється, смердюча річка продовжує текти, поки уповноважені органи шукають балансоутримувача станції.