Connect with us

Top

“МОРСЬКІ ОГОРОДИ”: ЧИНОВНИКИ ПРОПОНУЮТЬ ВИРОЩУВАТИ В СУХОМУ ЛИМАНІ КРЕВЕТКИ ТА МОЛЮСКИ

Акваторія Сухого лиману на Одещині придатна для розведення морських аквакультур. Так вважає Міністерство аграрної політики та продовольства України. Та пропонує підприємцям брати в оренду ділянки водойми.

“Сухий лиман має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій і різних видів креветок тощо”, — думка чиновників.

Заступник Міністра агрополітики Віталій Головня називає марикультуру перспективною для української економіки. Її розвиток дасть можливість постачати на внутрішній ринок якісні, корисні і доступні за ціною морепродукти.

Чиновники Міністерства видали розпорядження “Про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультуриˮ.

На минулому засіданні Уряду відповідне розпорядження було схвалене. Про це йдеться на офіційний сторінці Міністерства.

“У цьому ми опираємось на досвід країн, які є лідерами, наприклад, Норвегія та Чилі. В розпорядженні чітко визначені координати для ведення бізнесу у Сухому лимані. І ми пропонуємо підприємцям взяти участь в електронних торгах на право оренди акваторією”, — зазначив Віталій Головня.

Договір оренди буде укладатись на 7 років. Такий термін зумовлено тим, що прибуток від реалізації продукції аквакультури може бути отримано на третій рік господарчої діяльності.

Проте не всі в екологічному середовищі згодні з придатністю Сухого лиману для розведення мідій і креветок. Про це свідчать коментарі фахівців. Наприклад, засновник і керівник компанії Vismar Aqua Любомир Гайдамака, який допомагає підприємцям створювати морські “ферми”, пише:

“Ми самостійно робили такі обстеження. Сухий лиман не є придатним для вирощування продукції аквакультури”.

А ви як вважаєте: чи з’являться “морські огороди” в Сухому лимані?

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Підписуйтеся на наші канали:
Telegram | Viber
YouTube | Facebook

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ