Connect with us

Top

ЕКСПО 2030: В ОДЕСІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПРОЄКТ БУДІВНИЦТВА ДЛЯ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ

Україна вперше за 170 років претендує на проведення Всесвітньої виставки ЕКСПО у 2030 році

В Одесі презентували макет проєкту забудови для проведення технологічної виставки Експо-2030. Про це та результати поїздки української делегації до Парижу в рамках дослідницької місії Міжнародного бюро виставок 28 березня розповіли на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

Що відомо про EXPO?

Всесвітня виставка або Експо — міжнародна виставка, яка є символом індустріалізації і відкритим майданчиком для демонстрації технічних і технологічних досягнень. Експо є не просто важливою міжнародною подією, а великим міжнародним інвестиційним проектом, що сприяє розвитку міст і країни-господаря у різних галузях.

  • Так, у 2010 році одне з масштабних EXPO відбулось в Шанхаї. Спеціально для цієї всесвітньої виставки у місті побудували декілька гілок метро.
  • Спеціально для EXPO 2020 в Дубаї, яка стала найбільшою виставковою подією в світі, було збудовано інфраструктурний комплекс «місто в місті» площею 4,38 кв. км та метро до нього.
  • У Осаці, яка прийматиме EXPO у 2025 році, спеціально для виставки будують новий штучний острів.

Як бачимо, такі виставки залишають значний слід у вигляді нових технологій, об’єктів інфраструктури, культурної спадщини та свідомості у суспільстві. Тому ми віримо, що проведення міжнародної виставки EXPO у 2030 році має обов’язково відбутися в Одесі, що відкриє нові можливості для регіону. Зокрема, мова йде про загальний інвестиційний клімат Одещини, розвиток логістики та туризму.

Відеопрезентація ODESA EXPO 2030

Загалом, виставка Expo — це велика міжнародна подія, на якій країни демонструють свої здобутки в інноваціях, технологічних розробках, презентують свою культуру, традиції та пропонують бачення майбутнього. Виставка проходить раз на 5 років і на неї приїжджають мільйони туристів з усього світу. Конкурс міст, які хочуть приймати виставку, розпочинається майже за 10 років до дати проведення, аби переможець встиг підготуватися.

Найближча дата проведення Всесвітньої виставки — від 13 квітня до 13 жовтня 2025 року. Подія відбудеться в Японії, а її головною темою стане «Проєктування суспільства майбутнього для нашого життя».

Експо-2030 в Одесі

Експо-2030 в Одесі пропонує тему «Відродження. Технології. Майбутнє». Основна суть теми — у питанні «Що означає бути людиною?». Організатори вважають, що Відродження — новий етап у розвитку суспільства, свідомого споживання та безвідходного виробництва. Мова про створення стійкої інфраструктури, сприяння інклюзивній і сталій індустріалізації, інноваціям і технологіям, а також комфортне життя для майбутнього покоління. Така тематика акцентується на інноваційному та технологічному майбутньому світу та повністю узгоджується з Цілями сталого розвитку ООН.

Як місце проведення EXPO, в Одесі обрали поля зрошення, оскільки це має бути територія у 200–300 гектар у межах міста. Перевага України перед конкурентами полягає в тому, що локація в Одесі знаходиться в 15 хвилинах від центру міста.

У свою чергу, голова «Громадської ради EXPO 2030 Одеса» Євген Лєвєнберг розповів, що одна з вимог бюро для кожної країни — це екологічні матеріали для будівництва павільйонів.

Павільйони будуть будувати з металу, карбону, пластику, а весь дах буде усіяний сонячними панелями. Таким чином, уся виставка буде цілком самостійно себе забезпечувати – світлом, теплом, прохолодою. Проєкт для Одеси розробило у подарунок бюро Zaha Hadid Architects . До повномасштабної війни ми вели перемовини і це коштувало купу грошей, але після початку вторгнення росії в Україну вони сказали, що вірять у нашу мужність, що хочуть стояти поруч з переможцями, — поділився Євген Лєвєнберг.

Він також додав, що всіх цікавить питання із Об’їзною дорогою. Зараз її планують побудувати за територією EXPO 2030, у глибині полів зрошення.

Дорога з’єднає Клеверний міст та буде продовжена за авторинок «Куяльник». Друге питання – це Хаджибейська дамба. Якщо ми подивимось на макет, то побачимо, що центральний павільйон розташований на дамбі, тому дамба буде повністю модифікована, повністю переболять шлюз, який тримає воду. Також повністю перероблять та замінять занурені насоси. Це все зможе вирішити екологічну проблему нашого регіону та міста, — підсумував голова «Громадської ради EXPO 2030 Одеса» Євген Лєвєнберг.

«Україна — країна можливостей і величезного потенціалу, яка стала відкриттям для світу як сильна нація та держава. Навіть під час війни українська держава та інституції продемонстрували здатність підтримувати ефективні роботу та управління, не тільки узгоджувати суспільні потреби, а й розвиватися. Тому Україна може гарантувати високий рівень ЕХРО 2030», — наголосила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, EXPO — це подія, яка надзвичайно позитивно впливає на імідж країни-господаря та дає потужний економічний ефект. Наразі всі гілки влади та законодавчої влади докладають усіх зусиль, щоб забезпечити повне представництво та перемогу України на виборах. Навіть попри війну, Україна готова розпочати підготовку  та провести Всесвітню виставки EXPO 2030 у місті Одесса.

«Україна сьогодні — це не лише війна та революція. Йдеться про майбутнє. Це можливість представити синергію українських технологій та мультикультуралізму. Це шанс зробити нашу країну одним із провідних виставкових майданчиків Східної Європи», — запевнила Юлія Свириденко.

Довідково:

Вперше за 170 років Україна претендує на проведення Всесвітньої виставки ЕКСПО у 2030 році. Місто-претендент — Одеса. Разом з Одесою за право приймати ЕКСПО-2030 змагаються Рим (Італійська Республіка), Ер-Ріяд (Королівство Саудівської Аравії) та Пусан (Республіка Корея). Завдяки урядовій та дипломатичній роботі України росія, яка теж претендувала на проведення виставки та була головним нашим конкурентом, відкликала свою заявку.

Перлина Чорного моря змагатиметься з південнокорейським Пусаном, італійським Римом, російською Москвою та саудівським Ер-Ріядом. Більше заявки не приймають, а обиратимуть з-поміж 5-ти учасників. Рішення про місце проведення ухвалюватимуть шляхом таємного голосування держав, які мають членство у МБВ, за принципом «одна країна = один голос». Результати будуть оголошені в жовтні 2023 року.

У разі перемоги в конкурсі, Одеса на півроку — з 1 травня по 31 жовтня 2030 року — стане одним із найвідвідуваніших міст планети.

Підписуйтеся на наші канали:

Telegram | Viber

YouTube | Facebook

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ