Connect with us

Top

З ЯХТ-КЛУБУ СОВІНЬЙОНА ВИКРАЛИ КАТЕР, ЯКИЙ ТАМ ЗБЕРІГАЛИ ЕКОЛОГИ

У цієї історії багато цікавих обставин. Наприклад, що робив швидкісний катер «TUNA» 865 Cabin з двома підвісними двигунами та автомобільним причепом на території приватного яхт-клубу, якщо катер – державна власність? Але про все — по порядку.

Минулого тижня був заарештований голова Білгород-Дністровської райради Григорій Мельниченко. Його підозрюють у крадіжці катера, який належав Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу. Вартість викраденого — 2 млн 690 тис. гривень.

За офіційною інформацією, катер «TUNA» 865 Cabin знаходився на зберіганні в яхт-клубі Совіньйон. Фігурант справи Григорій Мельниченко обманним шляхом вивіз катер у «безпечне» місце на територію заводу в Біляївці та розпорядився ним на власний розсуд, — повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.

Південна Медіа Мережа з’ясувала, що катер «TUNA» 865 Cabin з двома підвісними двигунами Mercury ME-F250XL та автомобільним причепом «UMS-Boat» UMS 2300L2588 був придбаний для потреб Державної екологічної інспекції в 2019 році за рахунок коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Це придбання зробили в рамках комплексної держзакупівлі на загальну суму 30 млн 998 тис. 660 гривень, з якої було освоєно 17 млн 352 тис. 300 гривень. Нагадаємо, долар тоді знаходився на відмітці 27-28 гривень. Тобто маємо підстави вважати, що наразі вартість катера з супутнім обладнанням дуже занижена.

Але головне питання не про те. Головні питання: по-перше, що робила державна власність у приватному яхт-клубі «Совіньйон» та на яких підставах (договір оренди, визначення сторін договірних відносин, за чий рахунок тощо) державне майно там знаходилось та утримувалось? По-друге, найважливіше, невже швидкісний (!!!) катер не потрібен зараз ані екологам, ані військовим? Під час, коли йде війна, коли весь український народ по гривні збирає на допомогу армії, невже він не був потрібний, наприклад, для прикордонного патрулювання в тій же Одеській області? Невже краще було приховувати його серед елітних яхт совіньонівськіх мільйонерів?

Довідка: «TUNA» 865 Cabin — катер виробництва української компанії UMS, має високу морехідність. Завдяки надміцній конструкції алюмінієвого корпусу катер пристосований до найжорсткіших умов експлуатації. Він призначений для рятувальників, водної поліції та інших служб, пов’язаних із водними просторами, а також для рибалок і мисливців. Має багате стандартне оснащення, сучасний дизайн і велику для своїх розмірів пасажиромісткість.

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ