Connect with us

Війна

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ HANDMADE: ЦІ РУКИ ЗАХИЩАЮТЬ НАШИХ ВОЇНІВ

З перших днів війни проти України активісти нашої громади шукали відповіді на питання: чим можуть допомогти нашим хлопцям на передовій та тим українцям, які потерпають від бойових дій? Ідей виникло багато. Одна з них — плести маскувальні сітки, які вже зберегли не одне життя українських захисників. Адже без них в умова сучасних боїв ніяк.

Тож, перейнявши досвід і технології плетіння у волонтерів з Одеси, волонтери знайшли підвальне приміщення у Червоному Хуторі та почати працювати. Волонтерка Катерина Герасименко говорить, що це довгий та монотонний процес, але кожен учасник виробництва добре впорається з завданням. Найскладніше, розповідає Катерина, плести спеціальну маскувальну сітку для наших снайперів — дуже тонка та виснажлива робота: фарбувати будівельні мішки в різноманітні відтінки зеленого, а потім розплітати їх на маленькі клаптики, щоб з них вже відтворити маскувальне полотно.

У процесі зайняті люди різних професій. Катерина — юрист. У першу зміну вона плите маскувальні сітки, у другу — розвозить харчі та речі, необхідні військовим та людям, що постраждали від війни. Для фахової роботи залишається ніч, коли можна скласти позов та підготуватися до судового засідання. Разом з Катериною на волонтерському виробництві працюють педагоги, медики та навіть артист Одеського театру опери та балету.

А ще поважна бабуся Ганна Петрівна, яка в’яже українським захисникам теплі шкарпетки. Зі сльозами на очах говорить, що бачить у своєму житті вже другу війну та їй дуже шкода дітей, які залишаться без батьків. Допомога у волонтерів Таїровської громади різноманітна: підтримка необхідними речами бійців ВСУ та внутрішньо переміщенних осіб, плетіння сіток і навіть облаштування блок-постів. «Хто допоміг грошима, хто технікою, так разом і організували в громаді блок-пости», — розповідають активісти волонтерського руху Валентина Копетинська та Леонід Сільченко.

Дякують багатьом людям — за участь, за підтримку, за небайдужість. Серед тих, хто ніколи не залишається осторонь, називають таїровського депутата Сергія Мельника та настоятеля церкви на вулиці Лабораторній в Червоному Хуторі.

Разом до Перемоги — все буде Україна!

Continue Reading

АКТУАЛЬНЕ