З ТИЛУ — ДО ФРОНТУ: НАШИМ ВІЙСЬКОВИМ ДОМОМОГАЄ «ДАЙБЕРГ»
Саме цей молодий житловий масив у південному передмісті Одеси постійно опікується потребами ЗСУ, бо тут вважають, що наближення Перемоги — справа кожного українця. Й у кожного повинен бути свій фронт. Наші справжні титани відстоюють кожен метр української землі, але їм вкрай важлива наша підтримка.
Команда «Дайбергу» за ініціативою засновника житлового масиву Сергія Дороховського та директора Сергія Мельника почали допомагати армії ще задовго до повномасштабного російського вторгнення. Різноманітні технічні прилади, амуніція, побутові речі надсилались бійцям на схід країни в зону АТО.
Після 24 лютого, коли росія відкрито розпочала війну по всій країні, ця підтримка збільшилась у рази. Багато добрих справ зроблено та робиться спільно з відомою в Таїровській громаді благодійною організацією БФ «Волонтери Таїрова».
— Ми постійно тримаємо зв’язок із військовими щодо їхніх потреб, їздимо до них, навіть сформувались дружні стосунки. В перші дні війни зрозуміли, що зволікати немає часу. Чим оперативніше будемо забезпечувати бійців всім необхідним, тим міцніше буде наша оборона, тим більше життів збережемо,– розповідає Сергій Мельник.
А їм потрібно багато чого: від самих простих речей, пов’язаних з побутом та гігієною — до бронежилетів, пристроїв нічного бачення та автівок.
За рік війни житловий масив «Дайберг» відправив на передову 25 тепловізорів, 6 дронів, близько 70 бронежилетів, 17 касок, сотні біноклів і десятки супутникових антен Starlink. До переліку можна додати 20 телевізорів та сучасний Macbook. А ще, звісно, аптечки, тактичний одяг і взуття.
У «Дайберзі» розуміють, наскільки важливо військовим при виконанні бойових завдань бути мобільними, тому відправили на потреби ЗСУ п’ять автівок, серед яких автобуси та позашляховики. Останнім на фронт поїхав повнопривідний Hyundai Tucson, який використовувала охоронна структура «Дайберга».
До спільної мети під’єднали небайдужих людей, виділили приміщення та почали в ньому плести маскувальні сітки. За невеликий проміжок часу сплели та передали на фронт 50 сіток, які допомагають нашим воїнам зберегти життя.
На питання, хто з підрозділів ЗСУ одержує від дирекції «Дайберга» фінансову та матеріальну допомогу, Сергій Мельник на хвилинку замислюється та починає перелічувати: 28-ма механізована бригада, 88-й окремий батальйон морської піхоти, 35-та окрема бригада морської піхоти, 126-та бригада територіальної оборони, підрозділ окремої зенітної ракетної дивізії, зенітно-ракетний дивізіон 60-ї окремої мотострілецької бригади, 1-й загін Морської охорони Державної прикордонної служби України, 22-а окрема механізована бригада, механізоване з’єднання Сухопутних військ Збройних сил України. Перелік справді вражає.
Окрема історія, про яку варто розповісти — дії команди «Дайбергу» після техногенної катастрофи на Каховській ГЕС. Підрив росіянами дамби призвів до затоплення значної території та водночас лишив питної води жителів десятків населених пунктів Херсонської області.
«Дайберг» провів забір, фасовку та відправив воду з власної артезіанської свердловини засновника житлового масиву Сергія Дороховського. Мова про тисячі літрів. Також були зібрані речі та передані херсонцям, які внаслідок цього теракту були евакуйовані до Одеси.
— Зараз фронт тримається на плечах суспільства. А суспільство живе завдяки героїзму наших хлопців. Це не красиві слова, це дійсно так, — говорить бізнесмен та меценат Сергій Дороховський. — Від того, наскільки відповідальним буде суспільство, залежить, як швидко українські захисники виженуть з нашої землі цю нечисть. Так, ми припинили деякі інвестиційні проєкти, перенаправили гроші на допомогу, і це єдине вірне рішення, тому що головне зараз — наближення Перемоги.