ВРЯТУВАТИ ДВОРОВОГО КАЯ, або історія про нав’язане волонтерство
До редакції Південної Медіа Мережі звернулася підприємниця з Чорноморки, співвласниця кафе “У Баті” Ірина Куценко. Говорить: її собаку вкрали.
Вже багато років вона піклується про дворового собаку Кая, який колись прибився до кафе та став улюбленцем усієї Чорноморки. Ірина надала притулок і кормить його з кухні свого кафе. І не тільки його, до речі: «кавалер» Кай привів не одну свою чотирилапу «подружку» на «кормову базу» кафе. Так при закладі з’явилась різношерста собача «родина».
Великий білий пес відомий майже кожному, хто приходить відпочити на центральний пляж селища — він і добрий охоронець, і грайливий друг для дітей.
Але трапилось дещо. Кая погризла зграя безпритульних собак. Трапляється таке в тваринному світі. У собаки глибокі рвані рани, відірвані м’язи. Ірина, відчуваючи себе фактичною хазяйкою пса, відвезла його до ветеринара в місцеву клініку. Каю надали першу допомогу, почистили рани та віддали назад Ірині.
Рани, отримані Каєм від зграї безпритульних собак
Проте це був тільки початок історії. Далі — поранений Кай просто зник прямо з пляжу Чорноморки. Ірина спочатку розгубилася, а потім почала пошуки. З’ясувала, що пса забрав дехто за ім’ям Дмитро. Начебто зоозахисник, який рятує чотирилапих. Звісно, за кошти небайдужих громадян.
Ось тоді по всій Чорноморці з’явились розклеєні на стовпах заклики допомогти «нашому Каю», який чекає на операцію в приватній клініці. І вказаний телефон Дмитра.
Об’ява на вітрині магазину в Чорноморці
Одночасно в фейсбучній групі «Допоможи Тваринам Вулиць» оголосили збір коштів на Кая. Нібито звичайний чоловік із села Дмитро, який без «фейсбуків, інстраграмів і банківських карт», підібрав понівечену тварину, позичивши на її лікування 100 доларів, це тільки на перший день, а тепер потрібно щодоби від 1400 до 1800 гривень. Ну, все як завжди в подібних зборах… Прикро тільки, що Ірина Куценко з цього посту багато дізналася про себе: що залишила свого собаку напризволяще, та й взагалі їй, хазяйці пса, до нього ніякого діла не має.
20 000 гривень – мінімальна вартість лікування Кая в ветклініці Animals clinic
Скріни з фб-групи “Допоможи Тваринам Вулиць”
Але навпаки, Ірина стала боротися за Кая. На її думку, всю необхідну ветеринарну допомогу Кай отримав одразу же, про стан собаки вона піклувалася, псу нічого не загрожувало. Проте, навіть якщо б й була загроза, ветклініка, до якої вона зверталася, була готова лікувати Кая безкоштовно! Саме з цією пропозицією — передати собаку своїм ветеринарам – вона подзвонила волонтеру Дмитру. Той навіть слухати її не став, зі словами «більше мені не телефонуйте» він кинув слухавку.
А збір грошей на Кая тривав. Виходячи зі звіту по Каю, його лікування включно з операцією мало стати мінімум у 20 тисяч гривень. Але чи потрібно це було? Ветлікар, який першим надав допомогу Каю, зовсім іншої думки.
Старі мудрі люди говорили, що нав’язане добро стає злом. Чи не про «порятунок» Кая цей вислів? Чи не про те, що його силою забрали зі звичного йому середовища Чорноморки? Чи не про те, що лишили спокою і ранили у самісіньке серце його опікунку Ірину?
Історія неоднозначна. Редакція не займає бік жодної сторони інциденту. Але дуже цікаво почути ваші, читацькі думки, на чому боці в цьому інциденті правда? Можливо, дійсно треба ретельно перевіряти, кому ми допомагаємо, та чи не є в деяких випадках зооволонтерство лише інструментом залучення грошей…