Люди громади

«ВЧИТЕЛЬ РОКУ», ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ ЗРОЗУМІТИ СВІТ

«Вчитель року», який допомагає зрозуміти світ

Сучасний світ насичений різними цифровими технологіями. Усі, від маленької дитини до людей літнього віку, користуються гаджетами щодня.  Але звідки ми беремо цифрові знання? Все починається зі шкільних уроків інформатики. Як наука, вона допомагає підготуватися до життя й професійної діяльності в сучасному інформаційному середовищі.

Наша редакція побувала  на уроках  інформатики в Таїровському закладі загальної та середньої освіти. І результат нас приємно вразив – заняття проходять інтерактивно, наприклад, написання коду відбувається під час гри, а діти бачать свій результат відразу. В очах таїровських  школярів інтерес,  для них особливо важливо коли інформація видається доступною і не лякає їх.

«Коли немає очевидної відповіді, її необхідно знайти самостійно та обґрунтувати, тому дуже важливо показати дітям, як і де можна використовувати набуті знання та вміння», – розповідає вчителька інформатики Таїровської школи Наталя Осіченко. Вона, до речі, випускниця Таїровського закладу освіти, а нині вдало поєднує уроки інформатики та STEM-технологій*, під час яких діти вчаться будувати 3D-моделі споруд. А ще – цього року подається на Всеукраїнський конкурс професійної майстерності вчителів – «Учитель року 2022» від Міністерства освіти і науки України.  Про те, як проходить навчальний процес на уроках інформатики в Таїровському закладі загальної та середньої освіти – в нашій розмові з Наталею Володимирівною.

– Яке питання від учнів ви найчастіше чуєте на уроках? 

– Скоріш за все: «Для чого це нам потрібно?» І ось саме тут доведеться пояснити, що такого важливого та корисного може запропонувати предмет «Інформатика». Уся освітня програма направлена на те, щоб сформувати вміння та здібності учнів, підготувати їх до всіх складностей, які можуть виникнути в сучасному світі. Вважаю найважливішим навчити тому, що знадобиться в реальному житті. Не всі можуть бути ІТ-спеціалістами, програмістами, але, незважаючи на це, є багато такого, що потрібно кожній людині незалежно від фаху.

– З якого рівня навичок починається ваша навчальна програма? 

– Починаю із самого простого – це опрацювання текстових документів.  Такі навички знадобляться в першу чергу майбутнім студентам вищих навчальних закладів незалежно від напрямку підготовки, під час написання своїх проєктних, курсових, лабораторних, практичних, дипломних, наукових робіт тощо. Уміння працювати з табличними даними, побудовою таблиць, опрацювання даних у них, побудовою діаграм та проведення обчислень знадобиться чи не кожній людині, яка бажає полегшити свою трудову діяльність.

– Чим корисне вивчення програмування у школі?

– Програмування у першу чергу не лише може надихнути дитину зробити це своєю майбутньою професією, але й розвинути логічне мислення, вміння аналізувати, знаходити шляхи розв’язання задач, з якими зіткнеться в майбутньому незалежно від того, чи буде вона працювати в ІТ сфері, розробляючи програми, ігри, додатки. Цей напрямок навчить складати план дій, робити висновки, сортувати завдання за пріоритетом та виправляти помилки в повсякденному житті. 

– 3D моделювання – це ще один окремий напрямок навчальної програми? 

– Напрямок  3D моделювання виступає як поєднання двох і навіть трьох предметів: інформатики, технології, креслення. Завдяки навичкам у цій сфері можна ближче познайомитись з будовою різних речей, споруд, спробувати спроєктувати власні моделі. За допомогою цих знань можливе створення моделі будівель та споруд, інтер’єр приміщень, 3D- ігор, мультфільми, анімації та багато іншого настільки популярного сьогодні.

– У чому особливість вашого підходу до учнів?

– У своїй практиці я використовую різноманітні методи та прийоми. Групова робота допомагає побудувати зв’язок між учнями, покращує вміння спілкуватися один з одним, поважати думку кожного, приходити до спільного вирішення поставлених задач. Індивідуальний процес навчання дозволяє кожній дитині розкрити себе, розширити свої вміння та знання, розкрити свій потенціал через виконання проєкту. Елементи ігрової технології зацікавлюють до вивчення теми та дають можливість без напруги легко зрозуміти матеріал, виконати завдання й побачити результат відразу. Кейс-технології підштовхують до аналізування задачі, визначення необхідних знань та самостійного пошуку вирішення проблеми. У цьому мені допомагають інформаційні методи навчання, інтерактивні сервіси, ігрові навчальні платформи, такі як studio.code.org (вивчення програмування), tinkercad (3D моделювання), jamboard (онлайн-дошка), geogebra (побудова графіків), LearningApps (перевірка знань).

Ці програми дозволяють дітям зрозуміти базові принципи цифрових технологій. Також вони надають можливість у легкій та доступній формі пояснити матеріал учням. Як сучасний вчитель, я постійно знаходжусь у пошуку нових ідей та прийомів, щоб зробити навчання ще цікавішим та кориснішим.

Час подякувати за цікаву розмову Наталі Володимирівні та підвести підсумки. Науковий прогрес не стоїть на місці. Паралельно з його розвитком рухається і методика навчання, яка підлаштовується під сучасний стиль життя, під нові та актуальні професії, розвитку тих чи інших галузей суспільства.

Яку професію оберуть наші діти? Вирішувати їм, а наше завдання ― забезпечити їх для цього всім необхідним і показати максимальні можливості цього світу.

АКТУАЛЬНЕ

Exit mobile version