Top

АТ «ОДЕСАГАЗ» ІНФОРМУЄ: КОМПЕТЕНЦІЇ ОПЕРАТОРА ГРМ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СПОЖИВАЧІВ

Якщо потрібно прокласти газопровід до будинку чи провести його ремонтні роботи, зокрема зварювальні. Або, навпаки, ви чуєте в своєму приміщенні чи на вулиці запах газу… До кого звертатися в таких випадках? Чия це зона відповідальності?

У цьому матеріалі детально розповімо про діяльність оператора газорозподільної системи АТ «Одесагаз». Які роботи та послуги, відповідно до вимог чинного законодавства, він надає, в яких ситуаціях варто звертатися до «Одесагазу», а коли роботи можуть бути виконані іншими особами, а ще про те, як уникнути адміністративних наслідків від несанкціонованого втручання в газорозподільну систему.

Шановні споживачі природного газу!

Акціонерне Товариство «Одесагаз» інформує щодо переліку послуг, які можуть надаватись виключно АТ «Одесагаз»:

АТ «Одесагаз» є Оператором газорозподільної системи (Оператор ГРМ), що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою. У своїй діяльності Оператор ГРМ керується Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015, Типовим договором розподілу природного газу, затвердженим постановою НКРЕКП № 2498 від 30.09.2015, та іншими нормативними актами.

Відповідно до вимог чинного законодавства є перелік послуг/робіт, які може здійснювати виключно ліцензований Оператор ГРМ. Зокрема, це:

 • Видача технічних умов на проектування об’єктів газифікації;
 • Узгодження проектів газопостачання об’єктів, схем газопостачання, планів реконструкції і виробництва робіт на системах газопостачання і суміжних комунікаціях;
 • Виконання аварійних заявок, що поступили від споживачів, усунення аварійних витоків газу, локалізація аварійних ситуацій (запах газу в квартирі, будинку, під’їзді, на вулиці, в комунально-побутових об’єктах), екстрене відключення аварійних об’єктів від систем газопостачання;
 • Приймання в експлуатацію нових об’єктів, перевірка будівельних паспортів, виконавчої і проектно-кошторисної документації;
 • Демонтаж лічильників газу на періодичну повірку та монтаж лічильників газу після проведення повірки;
 • Опломбування, контрольний огляд лічильників газу;
 • Підключення до систем газопостачання нових споживачів;
 • Укладання договорів на розподіл природного газу із новими споживачами;
 • Приймання показників лічильника газу;
 • Коригування об’ємів спожитого природного газу

Додатково підкреслюємо, що усі зварювальні роботи на підземних та надземних газопроводах проводяться з дозволу Оператора ГРМ.

Для уникнення накладання штрафів за порушення Кодексу газорозподільних систем та настання інших несприятливих наслідків, просимо споживачів звертати особливу увагу на наявність посвідчень у осіб, що представляються працівниками АТ «Одесагаз».

У випадку виникнення питань щодо правомірності здійснення будь-яких робіт/послуг, пов’язаних із розподілом природного газу, що надаються іншими, ніж АТ «Одесагаз», особами, звертайтесь до Чорноморського управління експлуатації газового господарства за телефонами:

 • (04868) 6-04-58,
 • (050) 392-05-34
 • або за адресою: м. Чорноморськ, вул. Хантадзе, 13.

Також звертаємо Вашу увагу, що при підключенні до систем газопостачання нових споживачів за кожною адресою зі споживачем укладається договір розподілу природного газу.

При укладанні договору відкривається Особовий рахунок унікальний цифровий код для кожного абонента, вказаний на Ваших квитанціях на оплату.

Відповідно до вимог законодавства, послугу з розподілу газу необхідно сплачувати включно до 20 числа кожного місяця в якому надаються послуги. Для зручної оплати рахунків та отримання квитанцій в електронному вигляді зареєструйтеся, будь ласка, в особистому кабінеті на сайті.

Оплату також можливо здійснювати за наступними посиланнями:

 • За допомогою платіжної системи Portmone (необхідно буде вказати номер особового рахунку);
 • За допомогою «Чат-бота» Viber

 АТ «Одесагаз» нагадує що споживач, що є побутовим, зобов’язаний щомісяця станом на 01 число кожного місяця знімати фактичні показники лічильника газу та протягом п’яти календарних днів (до 5-го числа включно) надавати їх Оператору ГРМ.

СПОСОБИ ПЕРЕДАЧІ ПОКАЗНИКІВ ЛІЧИЛЬНИКА ГАЗУ:

 • За телефонами абон.відділу – (048-68) 5-54-80, (050) 490-19-99, (048-68) 5-97-51, (048-68) 5-97-52, (048) 770-21-10, (048) 705-39-09.
 • Зробити фото газового лічильника та відправити на номер – (050) 499-08-53 (в меседжерах Viber, WhatsApp, вказавши Ваш особовий рахунок).
 • В Oсобистому кабінеті після реєстрації на сайті АТ «Одесагаз» – odgaz.odessa.ua
 • По багатоканальним телефонам – (048) 796-46-40, (048) 737-37-74, виконавши інструкції по даній процедурі в автоматичному режимі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

АКТУАЛЬНЕ

Exit mobile version